roulette

Ruletka jest jedną z najstarszych gier hazardowych. Chociaż gra wydaje się być oparta wyłącznie na przypadkowości, istnieją pewne strategie i sztuczki, których można użyć do maksymalizacji zysków i minimalizacji strat. Charakter gry jest taki, że nie ma strategii, która umożliwiałaby pewne wygrane, ale w tym artykule dowiesz się jak zwiększyć swoją przewagę i zminimalizować straty. 

Naucz się zasad i poćwicz za darmo 

Dokładnie poznaj zasady gry i regulamin kasyna przed rozpoczęciem gry. Początkujący gracze powinni poćwiczyć grę online za darmo. Pomoże to poczuć grę oraz sprawdzić, które strategie działają, a które nie. 

Istnieją dwie odmiany ruletki: europejska i amerykańska. Lepiej grać w europejską ruletkę, ponieważ koło ruletki amerykańskiej posiada dodatkowy slot, 00, co nieznacznie zmniejsza szanse wygrania. 

Ruletka strategia obstawiania zakładów 

W ruletce istnieje kilka strategii i sposobów obstawiania, które mogą zwiększyć Twoje szansę na wygraną.  

Obstawianie kolorów oraz parzystych/nieparzystych 

Obstawiając jeden z kolorów (czarny lub czerwony) lub parzyste lub nieparzyste numery, warto być konsekwentnym i nie zmieniać sektora (raz wybranego koloru lub numerów) oraz wartości zakładu. W strategii Red Bet, zaczynasz od postawienia zakładu na czerwone, a w następnej rundzie podwajasz zakład na czerwone, jednocześnie utrzymując stały zakład na czarne. Ta strategia pozwala na zróżnicowanie zakładu i utrzymanie szans na stałym poziomie. 

Ruletka strategia Fibonacci 

roulette

Ten sposób obstawiania polega na wykorzystaniu ciągu Fibonacciego do określenia stawki zakładu. Gracz zaczyna od zakładu na równe szanse, a gdy przegra, stawka każdego kolejnego zakładu będzie sumą dwóch poprzednich. Gdy gracz wygra, zmniejsza stawkę robiąc dwa kroki do tyłu. 

Ruletka strategia Martingale 

To bardzo popularny system, w którym w razie przegranej stawka kolejnego zakładu wynosi dwukrotność poprzedniego zakładu. Gdy gracz wygra, zaczyna stawiać zakład od początku. 

System D’Alembert 

To prosty i skuteczny sposób. Gracz stawia zakłady na równe szanse. W razie przegranej, kolejny zakład podnosi się o jedną jednostkę, a w razie wygranej zostaje obniżony o jedną jednostkę. Dzięki temu, po każdej wygranej bilans zakładów wynosi 0. 

Ruletka strategia Pivot 

W tej strategii, opartej na jednej z teorii matematycznych, należy zapamiętać zwycięskie numery. Gdy któryś numer pojawi się dwa razy, nazywamy go numerem „pivot”, na który należy stawiać zakład typu straight do wygranej lub przez następne 36 rund. Po wygranej należy zmienić numer. 

Choć nie ma jednej strategii, która pozwoli zawsze wygrywać w ruletkę, warto wypróbować powyższe strategie i wybrać tą, która najbardziej nam odpowiada. Kasyna online oferują darmowe gry i bonusy na start, dzięki którym można przetestować wybrane strategie zanim zaczniemy grać na prawdziwe pieniądze.